Nabíječky

Nabíječky jsou nejdůležitějším a nejčastěji používaným příslušenstvím k mobilním telefonům, proto je důležité si správně vybrat.

Tím, jak roste výkon smartphonů a tabletů, roste i kapacita baterií v nich. Navýšení kapacity nemusí nutně znamenat prodloužení doby nabíjení. Proto se dnes k těmto zařízením používají výkonné nabíječky s vyšším výstupním proudem.

Lepší více nežli méně. Pokud použijete nabíječku s vyšším výstupním proudem, tak se připojené zařízení bude nabíjet rychleji a zároveň proudem, na který je zařízení konstruováno. Rozhodně se nemusíte bát jeho poškození nebo přehřívání.

Při použití nabíječky s nižším výstupním proudem se bude zařízení jen déle nabíjet.

AVACOM HomePRO - síťová nabíječka s Power Delivery

Síťová nabíječka AVACOM HomePRO s podporou technologií Power Delivery a Qualcomm Quick Charge 4 umožňuje velmi rychlé nabíjení zařízení připojených prostřednictvím konektoru USB-C, které může nabíjet výkonem až 30W.

Nabíječka je vybavena Smart Chipem, tedy inteligentní elektronikou - rozpozná připojené zařízení a automaticky zvolí vhodný nabíjecí režim. AVACOM HomePRO je vhodná k nabíjení smartphonů, notebooků, tabletů atd., včetně zařízení značky Apple. Rychlonabíjení Power Delivery lze využít s Apple iPhone XS Max, iPhone XS, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus. Pro nabíjení použijte kabel USB-C - Lightning. AVACOM HomePRO lze využít i k nabíjení MacBooků.

Nabíječka umožňuje nabíjení některých modelů notebooků a tabletů, které používají k nabíjení konektor USB-C a mají podporu technologie Power Delivery. Kompatibilitu si ověřte v technické specifikaci svého zařízení.

Technická specifikace

Vstup: 100-240V 50/60Hz 0,8A
Výstup: 1x USB-C
PD/QC 4: 5V/3A - 9V/3A - 12V/2.5A - 15V/2A - 20V/1.5A

AVACOM CarPRO - nabíječka do auta s Power Delivery

Nabíječka AVACOM CarPRO s podporou technologie Power Delivery umožňuje velmi rychlé nabíjení zařízení připojených prostřednictvím konektoru USB-C výkonem až 27W.

Nabíječka je vybavena Smart Chipem, tedy inteligentní elektronikou, která rozpozná připojené zařízení a automaticky zvolí vhodný nabíjecí režim. Nabíjení technologií Power Delivery nabíječka signalizuje zeleným podsvícením USB-C konektoru. Nabíječka AVACOM CarPRO je vhodná především pro mobilní telefony Apple iPhone XS Max, iPhone XS, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus a další, které mají podporu technologie Power Delivery.

Nabíječka umožňuje nabíjení některých modelů notebooků a tabletů, které používají k nabíjení konektor USB-C a mají podporu technologie Power Delivery. Díky vstupu 12-24V lze nabíječku použít v osobních i nákladních automobilech.

Technická specifikace

Vstup: 12/24V
Výstup: USB-C 5V/3A nebo Power Delivery (9V/3A nebo 12V/2,25A)
maximální celkové zatížení 27W

HomeRAY S10 – bezdrátová nabíječka

Bezdrátové nabíjení se objevuje stále častěji ve výbavách smartphonů a lze jej využít například pro:

Samsung Galaxy S9+, S9, S8+, S8, Note 8, S7, S6
Apple iPhone X, 8 Plus, 8
Sony Xperia XZ2
LG V30, G6, G7

Bezdrátové nabíjení je elegantní a pohodlné. K telefonu už nemusíte připojovat kabely, stačí jej umístit na nabíjecí stojánek. A nezáleží ani na tom, jestli jej postavíte vertikálně, nebo položíte horizontálně. Horizontální poloha telefonu se může hodit třeba při sledování videa.
Nabíjení funguje na principu elektromagnetické indukce. Pro využití bezdrátového nabíjení musí nabíjené zařízení podporovat Qi standard.
Fast Charge technologie, kterou AVACOM HomeRAY S10 podporuje, dokáže nabíjet kompatibilní zařízení až 2x rychleji (10W) než standardní bezdrátové nabíjení. Pro využití Fast Charge nabíjení je nutné připojit nabíječku s technologií Qualcomm Quick Charge.
HomeRAY S10 má ve svém těle uložené dvě cívky, díky čemuž je kompatibilní s větším počtem mobilních telefonů různých velikostí. AVACOM HomeRAY S10 také obsahuje ochranné prvky proti přetížení, přehřátí, přepětí, přebití nebo vložení cizího předmětu.

AVACOM HomeRAY S10 dostal ocenění od redakce prestižního časopisu Chip.

Technická specifikace

Vstup: 5V/2A nebo QC 9V/1,8A
Výstup: max 10W

FamilyHUB – 4x USB, 38 W

Nabíječka AVACOM FAMILY HUB je 4-portová nabíječka s funkcí rychlonabíjení, vhodná pro nabíjení více zařízení současně. Maximální výkon je až 32,5 W, respektive 38 W při využití rychlonabíjení, což zaručuje dostatek výkonu i při obsazení všech 4 USB výstupů.
USB výstup označený QC lze pro rychlonabíjení využít pouze pro kompatibilní zařízení a při použití datového kabelu (kabelu se zapojenými datovými piny). Zařízení, která podporují QC 2.0, QC 3.0, Samsung Adaptive Fast Charging, Asus BoostMaster, lze nabíjet až 4x rychleji než s běžnou nabíječkou.
FamilyHUB je také vybaven Smart Chipem, tedy inteligentní elektronikou, která rozpozná připojené zařízení a automaticky zvolí vhodný nabíjecí režim.
Nabíječka AVACOM FAMILY HUB je vhodná pro zařízení značky Apple (iPad/iPhone/iPod), také pro smartphony se systémy Android, Windows Phone a další, pro tablety, Power Banky, fotoaparáty, navigace atd. Součástí balení je síťový kabel 1,2 m dlouhý.

Technická specifikace

Výstup: 5V/6,5A max nebo 5V/4A + QC 3.0 (3,6-6V/3A nebo 9V/2A nebo 9-12V/1,5A)
Délka kabelu: 1,2 m
Rozměr produktu (DxŠxV): 10 x 6 x 3 cm
Hmotnost produktu: 230 g

CarHUB - 5x USB, 54 W

AVACOM CarHUB nabije 5 přístrojů současně. Má dvě části, které jsou spojené 1,5 m dlouhým kabelem. První část se dvěma USB výstupy lze zapojit do zásuvky autozapalovače. Další tři USB výstupy se dají pomocí praktického klipu připevnit za zadní sedadlo, což umožní nabíjení všem cestujícím v autě. Vysoký výstupní proud nabíječky (2,4 A na port a 10,8 A celkově) a výkon 54 W zaručují bezproblémové nabíjení náročných zařízení - smartphonů, tabletů nebo navigací.
CarHUB je vybaven Smart Chipem, tedy inteligentní elektronikou, která rozpozná připojené zařízení a automaticky zvolí vhodný nabíjecí režim.
Nabíječka AVACOM CarHUB je vhodná pro zařízení značky Apple (iPad/iPhone/iPod), také pro smartphony se systémy Android, Windows Phone a další, pro tablety, Power Banky, fotoaparáty, navigace atd.
Díky vstupu 12-24V ji lze použít v osobních i nákladních automobilech.

Technická specifikace

Výstup: 5x USB maximální zatížení jednoho USB portu 2,4A, maximální celkové zatížení 10,8A/54W
Délka kabelu: 1,5 m
Rozměr produktu (DxŠxV): 7 x 2 x 1,5 cm + 9 x 3 x 1,8 cm
Hmotnost produktu: 70 g

CarMAX – 1x USB, Qualcomm Quick Charge 3.0

Qualcomm Quick Charge 3.0 je v současné době nejrychlejší technologie nabíjení dostupná na trhu. Lze ji využít pro kompatibilní zařízení a při použití datového kabelu (kabelu se zapojenými datovými piny). Zařízení, která podporují QC 2.0, QC 3.0, Samsung Adaptive Fast Charging, Asus BoostMaster, lze nabíjet až 4x rychleji než s běžnou nabíječkou. Ovšem i bez využití QC technologie při nabíjení běžných zařízení nabízí AVACOM CarMAX skvělou rychlost a nabíjení s proudem až 3 A.
CarMAX je také vybaven Smart Chipem, tedy inteligentní elektronikou, která rozpozná připojené zařízení a automaticky zvolí vhodný nabíjecí režim.
Nabíječka AVACOM CarMAX je vhodná pro zařízení značky Apple (iPad/iPhone/iPod), také pro smartphony se systémy Android, Windows Phone a další, pro tablety, Power Banky, fotoaparáty, navigace atd.
Díky vstupu 12-24V ji lze použít v osobních i nákladních automobilech.

Technická specifikace

Výstup: 5V/3A max nebo QC 3.0 (3,6-6V/3A nebo 6,5 -9V/2,5A nebo 9-12V/2A)

HomeMAX – 1x USB, až 3A

Qualcomm Quick Charge 3.0 je v současné době nejrychlejší technologie nabíjení dostupná na trhu. Lze ji využít pro kompatibilní zařízení a při použití datového kabelu (kabelu se zapojenými datovými piny). Zařízení, která podporují QC 2.0, QC 3.0, Samsung Adaptive Fast Charging, Asus BoostMaster, lze nabíjet až 4x rychleji než s běžnou nabíječkou. Ovšem i bez využití QC technologie při nabíjení běžných zařízení nabízí AVACOM HomeMAX skvělou rychlost a nabíjení s proudem až 3 A.
HomeMAX je také vybaven Smart Chipem, tedy inteligentní elektronikou, která rozpozná připojené zařízení a automaticky zvolí vhodný nabíjecí režim.
Nabíječka AVACOM HomeMAX je vhodná pro zařízení značky Apple (iPad/iPhone/iPod), také pro smartphony se systémy Android, Windows Phone a další, pro tablety, Power Banky, fotoaparáty, navigace atd.

Technická specifikace

Výstup: 5V/3A max nebo QC 3.0 (3,6-6V/3A nebo 6,5-9V/2A nebo 9-12V/1,5A)

HomeMAX 2 – 3x USB, 42 W

Nabíječka AVACOM HomeMAX 2 je 3-portová USB cestovní nabíječka s funkcí rychlonabíjení, vhodná pro nabíjení více zařízení současně. Maximální výkon je až 34 W, respektive 42 W při využití rychlonabíjení, což zaručuje dostatek výkonu i při obsazení všech 3 USB výstupů.
USB výstup označený logem Qualcomm Quick Charge 2.0 lze pro rychlonabíjení využít pouze pro kompatibilní zařízení a při použití datového kabelu (kabelu se zapojenými datovými piny). Zařízení, která podporují QC 2.0, QC 3.0, Samsung Adaptive Fast Charging, Asus BoostMaster, lze nabíjet až 4x rychleji než s běžnou nabíječkou.
HomeMAX 2 je také vybaven Smart Chipem, tedy inteligentní elektronikou, která rozpozná připojené zařízení a automaticky zvolí vhodný nabíjecí režim.
Nabíječka AVACOM HomeMAX 2 je vhodná pro zařízení značky Apple (iPad/iPhone/iPod), také pro smartphony se systémy Android, Windows Phone a další, pro tablety, Power Banky, fotoaparáty, navigace atd.
Díky odpojitelné EU zástrčce lze AVACOM HomeMAX 2 použít jako cestovní nabíječku. Je možné jako volitelné příslušenství dokoupit zástrčky pro USA nebo Velkou Británii.

Technická specifikace

Výstup: 5V/6,8A max nebo 5V/4,8A + QC 2.0 (5V/2A nebo 9V/1,5A nebo 12V/1,5A)

Nabíječky do auta - 3,1A / 2 x USB

V našem sortimentu nejvýkonnější nabíječka se dvěma USB porty slouží k rychlému nabíjení připojených přístrojů. Jednoduchý design, kvalitní materiál a dostatečný výkon pro nabíjení dvou proudově náročných zařízení jako jsou tablety, smartphony, navigace a další. Inteligentní obvod nabíječky rozdělí výstupní proud podle potřeb připojených zařízení.

Technická specifikace

Vstupní napětí: 12-24V DC
Výstupní napětí: 5V.
▪ Výstupní proud: max. 3,1 A sdíleně
Rozměry: 57 x 27 mm
Obsah balení: Nabíječka do auta, 80 cm kabel USB – Micro USB

Síťové nabíječky 1A / 1 x USB

Síťová nabíječka s jedním USB výstupem – malá a přitom účelná. Je vyrobená v jednoduchém designu a z kvalitních materiálů. Díky proudovému omezení 1A se hodí k nabíjení starších smartphonů, tlačítkových a seniorských telefonů a dalších méně náročných mobilních zařízení.

Technická specifikace

Vstupní napětí: 100 – 240V AC
Výstupní napětí: 5V
▪ Výstupní proud: max. 1 A 
Rozměry: 67 x 35 x 14 mm
Obsah balení: Síťová nabíječka